Ochranárske Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misie

5 posters

Goto down

Misie Empty Misie

Odoslať pre Lenuska48 Ne február 28, 2010 11:43 pm

Vedel by mi niekto poradit ohladom Misií niekde vo svete? Kedze ma moj zivot nenaplna tak ako by som chcela, chcem pomahat ludom ktorí to potrebuju. Viem , ze je to tvrda a tazka praca,no stoji to za to!!!

Lenuska48

Počet príspevkov : 1
Registration date : 28.02.2010

Návrat hore Goto down

Misie Empty Re: Misie

Odoslať pre Admin Po marec 01, 2010 4:11 pm


Už tu je jedna rovnaká téma Misie do zahraničia, ale fajn, aspoň niekto konečne oživil diskusiu...
Ale ajked´samozrejme máš záujem pomáhať, tak jasné, že tu ide o niečo trochu iné a vieš prečo si to napísala do rubriky vsťahy. Liga proti rakovine, atd´... tieto tvoje aktivity majú asi nejaký motýv. Si extrovertka s napriemerným množstvom spoločenských kontaktov a známich, teda predpokladám že aj priateľov; ani si nemyslím, že by si mala problém nadväzovať partnerské vsťahy... (nech už ide o lahšie, alebo ťažšie depresie z hocičoho). Neviem teda presne čo hladáš. Veľa z ľudí, ktorý veľa cestujú svetom sa vdaka odstupu a pohladu z iného kultúrneho prostredia tomu dokážu pozerať s nadhladom, kedže majú na základe čoho porovnávať. Teda obvikle si nenájdu žiadnu zidealizovanú predstavu toho čo hladajú, ale aspoň zistia čo vlastne od života naozaj chcú, aby necítili prázdnotu a kde to v realite hladať.
A možno ti jednoducho chýba vzruch, spoznávanie nového; alebo úplne iné: "uznanie", alebo pociťuješ málo záujmu okolia... Mohla by si to prosím trošku upresniť?

Možno by si mala zvážiť čo vlastne od života očakávaš a kde to je možné nájsť.
careers.wildlife.org/c/search_results.cfm?site_id=8764
http://www.clovekvohrozeni.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=324&Itemid=278
www.amnesty.org/
www.rotary.cz/stranka/good-news/cislo-022003/misia-do-afriky/675/
www.redcross.sk/
www.globe.gov/
www.greenpeace.org/international/about/jobs

www.unicef.sk/sk/dobrovolnici/dobrovolnici-unicef/registracny-formular/
www.unicef.sk/sk/dobrovolnici/dobrovolni-unicef/praca-v-kancelarii/

Niektoré misie v zahraničí robieva "červený krýž". Pred nedávnom som sa dozvedel, že ľudia so slovenským občianstvom môžu ísť na misie aj cez iný červený krýž než práve cez ten slovenský a za predpokladu jazykovej a iných schopností by mali byť prijatý. Slovenský červený krýž misie totiť veľmi často nepodniká.

Potom dosť misii podnikajú rôzne cirvy, ale linky neposkytnem. Treba zagoogliť.

A v neposlednej rade stoja za zváženie organizácie, ktoré sú zložkami OSN ako UNFCCC, IPCC, WMO, UNEP, alebo spomenutý Unicef.


Naposledy upravil Admin dňa Št marec 11, 2010 1:55 pm, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Misie Empty Re: Misie

Odoslať pre Safi Pi marec 05, 2010 3:30 pm

A čo sa stane ak tam ochorieš? Lebo niesom si istý, či ťa môžu pustiť na Slovensko kvôli karanténe. Myslím, že dokonca kvôli tomu by ti nedovoli sa vrátiť než by si sa z toho nedostala tam, ak by si to prežila... Malária a kadejaké infekcie, parazity... fú-ha... ísť tam tam a pracovať s chudobnými Afričanmi, ktorý trpia chorobami na, ktoré majú oni a Európania zomierajú, alebo zomierajú dokonca aj oni chce iba naozaj veľmi silné nervy.

Safi

Počet príspevkov : 4
Registration date : 05.03.2010

Návrat hore Goto down

Misie Empty misie

Odoslať pre lenuska4 St marec 10, 2010 2:54 pm

Ahoj Safi, viem o tychto veciach... ak budeme uvazovat stale keby, co ak atd.. tak cely svet je plny iba teoretikov a filozofov. Videla som par dokumentov , vela som citala o ludoch ktorí pomahaju vo svete, v taboroch smrti v Afrike, krajinach postihnutych zivelnymi pohromami. Kazdy vie , ze raz zomrie, niesom vynimkou.(v mojom okoli len za posledny mesiac zomreli dvaja mladí ludia 24ročna a 30rocní, praskla im cievka). Samozrejme nejdem na misie s myslienkou zomriet ale pomoct ludom. Niekedy vela uvazovania, dumania a rozmyslania skor skodi. My zeny sme kolkokrat podcenovane, ale vieme bolest znasat lepsie ako muzi. Na druhej strane muzi vedia znasat vacsiu fyzicku zataz...
Takze necakat na predpovede Nostradama a polemizovat ale bojovat o zivot za zivot Smile

lenuska4
Anonymný


Návrat hore Goto down

Misie Empty Re: Misie

Odoslať pre Tobi Št marec 11, 2010 1:01 am

Naozaj? Tak tomu potom nerozumiem. Ak sa nazdávaš, že ženy vydržia viacej a znášajú lepšie bolestivé stymuli, tak na základe čoho tak usudzuješ? Lebo podla tejto štúdie: "http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=804"
ich znášajú najlepšie tý najtestosterónovejší. Testosterón mení práh bolesti.

Nabudúce sa radšej vyhnime šovinizmu, nech nemusíme viesť verbálnu prestrelku za česť vlastného pohlavia.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Návrat hore Goto down

Misie Empty Re: Misie

Odoslať pre Sandra Št marec 11, 2010 3:23 pm

Aj ty Tobi... radšej opatrne so silnými slovami.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 36
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

https://zeleny.slovakforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Misie Empty Re: Misie

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.