Ochranárske Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bozkávanie

3 posters

Goto down

Bozkávanie Empty Bozkávanie

Odoslať pre Admin Pi október 30, 2009 11:37 pm

Bozkávanie môže vyvolať efekt očkovania proti chrípke

Pred zopár rokmi prišli "nové" výskumi v rámci, ktorých bola preukázaná domienka, že bozkávanie je cesta k získaniu imunity medzi partnermi. Presnejšie ide o imunitnú pamäť - špecifikovanú imunitu nadobudnutú počas života, ktorá je vytváraná jedným druhom z leukocytov - bielych krviniek. Každá bunka má na povrchu takzvané "antigény", ktoré slúžia k identifikácii druhu. Jeden druh leukocytov zbiera záznami o antigénoch a tým vytvára v kostnej dreni pamäť na rozpoznanie vírusov a baktérii. Získaním bielej krvinky s antigénom sa vyvolá rovnaká reakcia o akú je snaha pri podávaní očkovania na "nejaký" kmeň chrípky. Po očkovaní ho organizmus dokáže identifikovať a neskôr mu už nepodlahne a nedovolí šíriť sa v organizme. Ak sú partneri obaja po čerstvo prekonanej chrípke s rozdielnym kmeňom, tak škodám vyvolaným vírusom na sliznici a počte ich krviniek v ústach je pravdepodobnosť prenesenia antigénov pri bozkávaní u oboch vyššia.
Jedinci, ktorý prekonali veľké množstvo chrípok v poslednom období sú aj nosiči najväčšieho počtu antigénov bielimi krvinkami. Je teda možné povedať, že napríklad okrem vírusu chrípky je od iného človeka možné získať aj imunitnú pamäť voči nemu obdobnú tej vyvolanej očkovaním.
Okrem zýskavaného imunitného systému bozkávanie nepriamo posilňuje aj dedičný imunitný systém a zlepšuje náladu.
Bozkávanie stymuluje produkciu viacerých hormonov štastia ako napríklad oxytocín a serotoín. Napríklad serotoín je antidepresívnym hormonom, ktorý sa podiela na pocite spokojnosti a kludu. Serotoín má tiež vplyv na krvný tlak a metabolizmus.

Aká je vaša skúsenosť s bozkávaním? Vírusi ste pri ňom skôr chytali, alebo ste sa podla vás pred nimi bozkávaním chránili?

Bookmark and Share

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Bozkávanie Empty Re: Bozkávanie

Odoslať pre Fox So október 31, 2009 6:03 pm

Niektory ludia maju imunitny system voci Herpesu. To by bolo ako: Nechcete dostat heprez pri bozkavani? Tak sa bozkajte, aby ste ho nedostali.

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Návrat hore Goto down

Bozkávanie Empty Re: Bozkávanie

Odoslať pre Admin So október 31, 2009 8:21 pm

Podla toho, či sa človek bozkáva s niekym kto má imunitu namiesto vírusu, alebo iba vírus. Ide o dve rozdielne veci: získanie imunitu a chytenie vírusu.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Bozkávanie Empty Re: Bozkávanie

Odoslať pre Fox So október 31, 2009 9:15 pm

Tak ja by som si potom radsej vybral tu imunitu nez Herpes

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Návrat hore Goto down

Bozkávanie Empty Re: Bozkávanie

Odoslať pre Admin So október 31, 2009 9:28 pm

Tie leukocyty to označujú pre iné leukocyty a ak sa nemílim, tak konkrétne pre "T Bunky". Imunita je zabespečovaná aj inými spôsobmi než bunkami bielych krviniek. Napríklad pečeň pre telo vytvára bielkoviny, ktoré majú rôzne charakteri, ale medzi nimi aj eliminovať množstvo toxínov a vírov v krvy. Taktiež pokožka si tvorí ochranné látky, takže si niesom istý či je bozkávanie niečo platné proti Herpesu.
Skôr by som zvýšil príjem vitamínov "B", "C", beta-karoténu a začal užívať tabletkový lecitín. Sojový, ale nie priamo zo soje kvôli fytosterolom v soji u, ktorych bolo preukazane, že dokažu poškodzovať imunitný systém.
Ale ja som jeden z tých, ktorý Herpes nikdy nemali a kvôli imunite ani mať nebudú. Kým by som si zámerne neoslabil produkciu imunitných látok, tak Herpes nedostanem, ani keby som sa o to snažil.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Bozkávanie Empty Re: Bozkávanie

Odoslať pre Apol65 So október 31, 2009 10:05 pm

Tak to je cas sa na zimnu chripkovu sezonu poriadne pripravit.

Apol65

Počet príspevkov : 12
Registration date : 29.10.2009

Návrat hore Goto down

Bozkávanie Empty Re: Bozkávanie

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.