Ochranárske Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako zbohatnúť

+2
Tobi
Admin
6 posters

Goto down

Ako zbohatnúť Empty Ako zbohatnúť

Odoslať pre Admin Pi júl 17, 2009 12:35 pm

"Ako zbohatnúť a sa stať milionárom?" Práve na túto otázku zýskalo odpoved´veľa mojich známich s, ktorými som sedával pri obede, na večierku, alebo diskutovával pri inej aktivite týkajúcej sa priamo finančníctva, ale v tomto prípade mali mnohý z nich dobré nápady, ktoré im naozaj otvorili cestu k prvým zarobeným milionom. Ja možno tiež, ibaže narozdiel od nich som sa ešte akosi nedostal k realizácii.
Iba 2% z najbohatších ľudí sveta svoj majetok zdedili po predkoch. Drtivá väčšina ľudí, ktorý dnes stoja v čele svojich spoločností, neriadia a už sa prestali starať, ale iba vlastia úspešné spoločnosti, alebo nejakým spôsobom investujú a majú dostatočné aktíva na to, aby nemuseli nič iné robiť, sú práve ľudia, ktorý neboli vždy bohatý, mnohý sa narodili v nesolvetných rodinách, ale mali dobré nápady a boli pracovitý a mali svoju víziu, ktorá ich dostatočne motyvovala na to, aby si išli za svojimi cielmi a boli ochotný pre to aj niečo spraviť.
Bežný milionári sú filmovou tvorbou a médiami celkovo vykreslovaný v istom svetle a idealizovaý v superlatívoch, či sú im iba pripované nejaké spoločné vlastnosti podla, ktorých by sme si ich mohli predstaviť, zaškatulkovať a táto predstava milionára s dútnikom v ústach by nám išla do súvislosti s tým čo už o nich "vieme" z filmov a románov, aby sme nezapochybovali a nechávali sa unášať dejom nových scenárov.
Realita je taká, že ide o zdánlivo bežných ľudí, do ktorých by predtým určite každý nepovedal, že vôbec na niečo majú a môžu niečo dosiahnuť. Niesú to ľudia, ktorý radi sedia na pláži s dútnikom v ústach a radi sa chvastajú, ale naopak ľudia, ktorý si idú za svojimi cielmi a majetok neukazujú, ale radšej žijú skromne, ak to potrebujú, vedia šetriť a riskovať.
Písal som o nich, aby ste si uvedomili, že niektoré spoločné vízie verejnosti o podnikaní a zabehnuté stereoty ich odradzujú od individuálneho jednania, osobného raste a úspechu. Niektorý miliardári XY peniaze naozaj iba nakradoli, väčšina zdánlivo rizkovali a mnohý mali iba dobré nápady. Podnikatelov na Slovensku je iba okolo 6% a samozrejme, že každý nemôže iba podnikať a musia existovať aj zamestnanci, aby mohla ekonomika fungovať. Základné je byť produktívny a mať príjem, zamestnanci sú teda naozaj potrebný, ale asi každý chce od života viac a niektorý ľudia majú aj dobré nápady ako zbohatnúť a realizujú ich.

Milionári majú spoločné, že poväčšinov nemajú školy vôbec, ale najčastejšie prerušili vysokoškolské štúdium (ide o vec priorít, či: byť bohatým, alebo spoločensky uznávaným. Viac v odkaze: Video od Roberta Kiyosakiho). Taktiež nemali bohatých rodičov, iba ciele. Menej populárna, či dokonca obsahovo menej populistická kniha: Inteligent Investor od Benjamina Grahama, ktorá pojednáva diametrálne konkrétnejšie s informáciami, ktoré sa dajú naozaj využiť.
zvuk
Film a niečo o knihe Inteligent Investor

Poznáte spôsob ako zbohatnúť? Ako je podla vás možné zbohatnúť a to napríklad aj bez vstupného kapitálu, ale aj s ním? Ako podla vás na to? Konkrétne priklady...


Naposledy upravil Admin dňa So december 19, 2009 10:45 pm, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Tobi Št august 06, 2009 8:13 pm

Chcel som mat vlastnu autoumyvarku, ale zase az taky biznis by to nebol. Realnejsie sa mi zdalo byt zalozenie s.r.o v polygrafickom priemysle. Jednoducho by som bol spolumajitel tlaciarne a to by uz naozaj bolo aj vynosne.
Ako zbohatnut? Ja som skusal odist do zahranicia, tam nasetrit peniaze a nieco si tu zalozit a zacat podnikat.
Nic som nenasetril, ale ajtak som otazku toho do coho to vrazim nemal na 100% vyriesenu. Bohaty stale niesom.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Adrian Ut august 11, 2009 5:14 pm

Napriklad kto by este dnes vyrabal olovnaty benzin ak by ho nemal komu predavat?

Ohladom k politike Europskej unie si myslim, ze ak uz investovat, tak najlepsie do niecoho co ma perspektivnost. Napriklad za zopar rokov na tom budu celkom dobre vyrobcovia setrnych ziariviek a s vyrobou budu musiet skoncit ty s klasickymi 100.Watovimi.

Fondy z prostriedkou EU pre ekoprojekty su celkom stedre. Neviem ci je prave vsetko ekologicke rychla cesta k zbohatnutiu, ale myslim ze coraz viac to bude realnejsie.
Ropu budu nahradzat plyny a elektricka energia a podobne. Na strednom vychode je ropy zhruba, tak na 70.rokov a aj kopec vyrobkov od oblecenia az po stavebne materialy sa vyrabaju z ropy. Vsetko sa bude musiet preorientovat na ine suroviny a v tom spociva prilezitost ako zbohatnut.

Adrian
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Sandra St august 12, 2009 1:21 am

Tak ja zatial žijem docela skromne, ale asi ako každý človek mám nejaké tie svoje sny. Mne by úplne stačilo zopár milioníkov, lebo teraz mám nejakých tých zopár stoviek Eur mesačne.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 36
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

https://zeleny.slovakforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty mmm

Odoslať pre Denis Ne október 25, 2009 9:48 pm

Smile Prave som docital tento clanok a neverim slovaci sa naizaj chitaju na taketo clanky Smile..
Ludia ako vy co o tomto meliete nikdy nic nezarobite moc sa chcete sustredit na milioniky a menej
na to ako si ich zaobstarat.. Treba rozmyslat co je vynisne a nie ze si chces zalozit autoumyvaren ! Very Happy
prepac ze sa smejem .. Skus lepsi napad a ozvy sa Smile Poviem ti najlepsi job je ten co robim ja a to je ..

Denis
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre mimi So november 07, 2009 11:26 pm

no ja makam, nie manualne ale makam. Svoj prvy milion budem mat coskoro na dosah a musim povedat da sa to! Clovek sa nesmie zamyslat nad tym co maju iny ale nad tym co ma sam. Dalej kolky z vas maju auta a byty a chcu viac, moja otazka znie riskovali by ste stratu vsetkeho ak to nevijde?

mimi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Admin Po november 09, 2009 5:29 pm

Ručenie majetkom je vnímané riskom do takej mieri, do akej je vnímaná nestabilita premenných zahrnutých vo výpočtoch návratnosti investície. Faktom už ostáva, že je potrebné sa dokázať orientovať na trhu v, ktorom si človek chystá založiž Job, avšak ani základný kapitál, znalosti a vlastné pracovné nasadenie niesú ani zdaleka všetkým. Svet nieje nemenný, je v pohybe a nejaká vymikajúca sa abnormalita, prekvapenie sa aj naskýta vždy.

Myslím, že mnoho ľudí si neuvedomuje v koľkých z tých čo dnes predávajú NotaBene a už v nich vyhasla nádej, že získajú obyčajnú prácu, mohlo mať volakedy ambície zbohatnúť a stať sa milionármi. Niekedy takto končia aj podnikatelia. Na získanie účtu je potrebné uviesť trvalé bydlisko. Na získanie práce zase účet v banke a taktiež bydlisko. Taktiež bezdomovec, ktorý si hladá zamestnanie riskuje, že kvôli nákladom na cestovné, na pípis z registrov a iných dokladov, atd... nebude mať na jedlo a zomrie skôr než dostane prvú výplatu, ale vie že to musí utratiť s návratnosťou v dlhodobom časovom období, lebo iba vtedy sa z toho môže vyhrabať ak je to v realite praxi vôbec na Slovensku bez pomoci takýmto spôsobom realizovateľné.

Ale naše ambície nás poháňajú kupredu. Bez ambícii by neexistovala spoločnosť. Pokial ide o mňa, tak by som v širšom nedefinovanom časovom odbobí budúcnosti "riskoval", ak by som mal spolahlivé osobné, alebo iné prieskumi trhu o návratnosti investícii. Avšak upredňostňujem jasne preukázateľné fakty podkladov pre odôvodnenie premenných výpočtov pri počítaní návratnosti a budem ignorovať "motyvačné reči".

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre vivi Ut november 10, 2009 1:57 pm

Podla toho co nazyvas riskom. Ale ajtak vo svojom moto nemam istotu ci riskovat stratu vsetkeho a ze zostanem bez domova, auta...

vivi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Fox Ut november 17, 2009 8:37 pm

Ako kedy... to závisi od celkovej sytuacie nielen riskantnosti, ale aj osobnej sytuácie.

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Ada Ut november 17, 2009 9:06 pm

Existuje jedno prislovie, ktore vravi: bohatstvo je v tom koho mate radi a nie v hmotnych statkoch

Ada
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Tobi St november 18, 2009 1:27 am

Ibaze ono to v materialistickom svete chodi tak, ze ludia musia rozmyslat tiez materialistici, lebo iba z lasky sa zit neda a tomu kto ma malo penazi sa obvikle neújde ani vela lasky. Nieje to celkom tak ako vraveli Hippeace

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnut

Odoslať pre Jess Pi december 18, 2009 10:34 pm

Naozaj som si ten clanok chcel precitat cely, ale nedalo sa koli hrubym gramatickym chybam.

Jess
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re... na sťažnosť Jess

Odoslať pre Admin So december 19, 2009 1:37 am

Teraz si napísal pravopisné chyby v 53,5-periodických % z počtu slov.
Až nebudeš gramotný iba z časti a zvládneš používanie diakritiky, tak sa už nestrapníš písaním o gramatike až natoľko, ako to robíš teraz.
Ak niesi dislektik, tak sa dá. Pokial ide o písanie... Nevieš si zapamätať kde je ktoré písmeno na klávesnici, alebo to nedokážeš vyriešiť a prísť na to? Asi máš problém s priestorovou predstavivosťou, alebo je to nespoluprácou lavej hemisféri mozgu, ktorá normálnym pripisuje význami.
Možno ti to bude trvať dlhšie než ostatným, ale poriadnou drezúrou sa to naučíš rovnako ako pri diktátoch. Ja som diktáty skoro nikdy nepísal. Nikto ma nikdy nedrezúroval a ustavične nenútil do diktátov a teraz zo mňa nieje neurotik čo vypisuje po diskusiách odveci prípsevky o pravopise.

Už Neandrtálci zvládli používať nástroje a Homosapience v tom boli čoraz lepší. Evolúcia napredovala a čím väčší mozog - tým lepšie dokázali využívať nástroje a neskôr medzi nimi aj Pc techniku. Reálne "dnešný človek" - nový "Homosapience" dokáže používať klávesnicu.

P.s.:
Mimochodom "Jess" je family-árna verzia oslovenia odvodená od výhradne ženského mena: "Jessica", ale píšeš ako by si bolo mužského rodu. Nič proti homosexuálom s transvestitnými sklonmi, iba neviem či mám potom o tebe písať v 2.osobe mužského, alebo ženského rodu.
Takže sú dve možnosti:
1. Ani nevieš ako sa voláš
2. Si transvestita

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Risko Ne jún 05, 2011 10:55 pm


Risko
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Ricard Ne jún 05, 2011 10:55 pm

zbohatni szm com

Ricard
Anonymný


Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre slniecko Po august 08, 2011 12:16 pm

Ahojte....som tu nová..tak sa zapajam do temy, aby ste ma spoznali:) celkom zaujimave veci tu rozoberate..asi kazdy by chcel mat na konte nejaky ten milionik, len nie kazdy je ochotny za to vynalozit aj potrebne usilie...mna by len zaujimalo, ci v snahe ziskat nejake bohatstvo uplatnujete aj pozitivne myslenie, hm? mozno ma tu nepodporite, ale myslim si, ze to je v praci a aj v zivote velmi dolezite...

slniecko

Počet príspevkov : 2
Registration date : 08.08.2011

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre slniecko Ut august 09, 2011 4:09 pm

je to tu vobec este aktivne? celkom rada by som si tu chatovala..ale..halllllooooooooo

slniecko

Počet príspevkov : 2
Registration date : 08.08.2011

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre newkangaroo Št február 27, 2014 3:53 pm

Nevím, ale dle mého názoru to je hloupost. To, že přerušíš školu kvůli podnikání není určitě špatně, ale rozhodně to není patent na to jak zbohatnout. Je to o nápadech. Někdy stačí dostat dobrou Nabídka práce, která vám sedne a budete v ní fakt dobrý, získáte zkušenosti, postavíte se na vlastní nohy a třeba to zkusíte po svém a ještě lépe. myslím, že úspěch tkví především v cílevědomosti každého z nás a částečně také na štěstí.

newkangaroo

Počet príspevkov : 2
Registration date : 18.11.2013

Návrat hore Goto down

Ako zbohatnúť Empty Re: Ako zbohatnúť

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.