Ochranárske Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postava

2 posters

Goto down

Postava Empty Postava

Odoslať pre Tobi Ne júl 05, 2009 5:42 pm

Na ktore svaly sa mam zameravat pri bodybuildingu, kulturistike, teda budovaní postavy? Je vobec ziaduce mat velke bycepsi, alebo megastehna? Mam sa zameriavat iba na hrudnik, prsia a podobne, alebo ako to vidia zeny? Ide mi totiz o to, aby som dobre vyzeral.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Návrat hore Goto down

Postava Empty Re: Postava

Odoslať pre Admin Ne júl 05, 2009 9:47 pm

Síce som heterosexuálny muž, ale pridám svoje poznatky o vnímaní mužov ženami:

1.)Podla relatívne nových výskumov sa ženám mení vkus počas ovulácie. Je to hormonálna záležitosť a niejde iba o postavu, ale aj črty tváre. Počas ovulácie sa ženám páčia testosteronové črty tváry viac než normálne. A naopak: pokial niesú v ovulácii, tak dávajú prednosť menej testosteronovým typom tváre. Teda ak ovulujú, tak sa veľmi rady vyspia so svalnáčom a ak nie, tak dávajú prednosť ženskejším črtám, serioznemu a dlhodobému vsťahu.

Uzáver: Ako kedy - teda tie bycepsi sa ženám možno niekedy páčia viac ak ovulujú, ale povedal by som, že svalnatý hrudník a veľké ramená stále. Byť príliš svalnatý nieje vždy výhodné. Ale samozrejme, že sú aj iné faktori než len tie hormonálne a je to do veľkej mieri individuálne u každej ženy jednotlivo. Samozrejme že ide o nakombinovanie jednotlivých faktorov a jednanie sa nedá predpokladať iba na základe hladiny hormonov a dokonca iba jednej skupiny, ktoré ani v každej situácii nemusia plniť svoju úlohu v rozhodovaní. A potom... ide o celé spektrum hormonov.

2.) Moje osobné skúsenosti:
A) Z vlastnej skúsenosti viem, že ako 21.ročný som mal na lačno 83-84.kg, po raňajkách 85.kg, veľké svaly a žiadny podkožný tuk. Pred 1,5.rokom som už nebol extra svalnatý, ale posiloval som zase, ajked´menej, ale tak tých 120.kg v tlaku na prsia bolo na sklonku moje maximum. Ale to už nieje zase úžasné, ajked´na muža to bolo naozaj výrazne nadpriemerné.
Pointa je v tom, že som nevnímal žiadny efekt vyvinutej mužskej postavy na opačné pohlavie. Z bodybuildingu som síce mal lepšiu postavu, ale v praxi mi to k ničomu nebolo, lebo ženy na to nijako pozytívne nereagovali. V mojom prípade som z toho v podstate vôbec nič nemal a zbytočne som makával v posilovniach.
B) Nie extra dlho, ale pred nejakou relatívne nedávnou dobou som chodil aj na Thajský box (skoro to isté ako KickBox, iba v Thajskom boxe sú povolené kolená a zopár kopou naviac) a dotlčený som síce vyzeral horšie, ale ženy o mňa pri agresívnom športe prejavovali väčší záujem než ako o svalnatejšieho s omnoho lepšou postavou, ked´som robil bodybuilding. S bojovími športmi začnem znova, už druhý krát nie kvôli ženám, ale kvôli stárnutiu a kedže som fajčiar tak pľúcam. Neviem o tom, že by ženy cvičili, aby mali dobrú postavu, tak nemali by byť s mužom spokojné aj s takým aký je?

Prečo majú ženy rady napríklad nejakého vysláveného futbalistu viac než kulturistu? Lebo ženy sú extrovertnejšie, respektívne v ženskej časti populácie je viac extrovertiek, než je extrovertov v mužskej populácii a pri výbere sa riadia spoločenským postavením muža. Rady sa začleňujú a riadia sa tým čo je výhodné pre ich vlastné spoločenské postavenie častejšie než muži. Ale extrovertov a introvertov je podla rozdelenia Dr. Junga 16.typov (a nie iba 2: Extrovert a Introvert) a jednotlivých 16. typov je samozrejme rôznych s rôznym vnímaním ľudí, vnímaním okolia všeobecne a miery individuálneho vnímania. Ide aj o niečo iné čo už nemienim sám načrtnúť a začať rozoberať a myslím že ženy tomu budú rady, ajked´to nieje nič urážlivé.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Postava Empty Re: Postava

Odoslať pre Tobi St júl 22, 2009 4:54 pm

O čo v tom výskume vlastne presne išlo? Bolo to iba o hormonoch a ako to vlastne prebiehalo, lebo nejako v tom niečo postriadam

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Návrat hore Goto down

Postava Empty Re: Postava

Odoslať pre Admin St júl 22, 2009 8:20 pm

To že kvôli zvýšeniu hladiny hormonov počas ovulácie sú ženy žiadostivejšie sa vedelo vždy. Pokial ide konkrétne o tie črty tváre, tak tam sa iba overovalo formou experimentu, či sa počas ovulácie mení vkus žien a preferujú iné kontúri tváre.
Boli aj iné pokusy pokial ide o postavu a dopadli podobne, ale teda ten o rysoch hlavy/tváre: "Prebiehalo to tak, že si volaly kvantá žien o, ktorých zozbierali kopec informácii, ale medzi inými im nenápadne podsunuli aj tú o tom ako sú na tom s menštruačným cyklom. Mali za úlohu vytvoriť portrét muža, ktorý sa im páči. Posadili ich k počítaču v rozdielnych kabínkach na, na tom počítači bol spustený program pomocou, ktorého si mohli zostavovať hlavu muža. Jednoducho skladali kúsky tváre a mohli aj meniť šírku, dlžku, atd´ rozmerov jednotlivých oblastí tvárý. Tie čo ovulovali si zostavovali tvár s testosteronovejšími rysmi a zase naopak tie čo mali mimo ovulácie zase menej testosteronove typy hlavy. Po nejakej dobe zase zavolali tie isté ženy a u tých, ktorých sa zmenil stav: "in/out" ovulácie sa zmenil aj vkus a vytvorili testosteronovejší, alebo naopak menej testosteronový vysnívaný indetikit.
Podstatné na tom je, že vkus sa im všetkým menil práve podla cyklov a práve sa menila preferovanosť testosteronových kontúr mužskej tváre.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Postava Empty Re: Postava

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.