Ochranárske Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endorfín a chlad

2 posters

Goto down

Endorfín a chlad Empty Endorfín a chlad

Odoslať pre Admin So máj 30, 2009 8:50 pm

Telo produkuje endorfín ako reakciu na fyzické stresové faktori tela, avšak nie na psychické stresové faktory. Endorfín má pozitývny vplyv na psychiku. V praxi to vyzerá tak, že napríklad po chladnom otužovaní, športe a inom je tvorený endorfín, ktorý je často označovaný ako hormon štastia, ajked je iba jedným z viacerých z radu: "hormonov štastia".

Otužovanie pôsobí mierne antidepresívne, ajked´samozrejme, že produkciu endorfínov pri otužovaní nieje možné zrovnávať napríklad s veľkým množstvom endorfínov v krvy pri sexe, ajked´ pri sexe niejde o fyzické stresové faktori. Avšak permanentné mrznutie nepôsobý s pozitývnym efektom ako otužovanie.

>článok o liečení chladom<

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Endorfín a chlad Empty Endorfin

Odoslať pre Green Ne jún 28, 2009 8:07 pm

Pre endorfin by som cez zimu do Dunaja neskočil a pritom som otužilec. Je pomerne známa vec, že otužovanie povzbudzuje náladu. Potom ide ešte o niečo iné a presnejšie o to, že chlad sťahuje cievy a teda znižuje krvný tlak. Toto už až tak veľmi s endorfinom nesúvisí, ale mne to príde byť dosť podstatné. Taký čo sa otužujú majú aj oveľa pružnejšie cievy než ostatný ľudia. No, ja vlastne som sa tiež zvykol otužovať, ale endorfin s tým nemal nič spoločné. Otužovanie je zdravé.

Green

Počet príspevkov : 6
Registration date : 28.06.2009

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.