Ochranárske Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hacknuté forum

3 posters

Goto down

Hacknuté forum Empty Hacknuté forum

Odoslať pre Admin Po apríl 20, 2009 10:30 am

Práve sa niekto pokúsil vymazať celé forum, ale niečo mu asi nevyšlo ako si to predstavoval. Ale bez obáv, lebo boli spravené zmeny kvôli bezpečnosti proti hacknutiu a jednoducho je teraz forum zabespečené a hacker nevedel, že forum sa dá obnoviť a asi bude mierne flustrovaný, ked´ho uvidí znova nahodené. V podstate bol vymazaný celý obsah so všetkými príspevkami.
áno... hackeri sú všade na svete a aj toto forum bolo hacknuté, ale až tak mu to nevyšlo...


Naposledy upravil Admin dňa Pi január 15, 2010 6:20 am, celkom upravené 2 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre Sandra Ut apríl 28, 2009 2:51 pm

Admin napísal:Práve sa niekto pokúsil vymazať celé forum, ale niečo mu asi nevyšlo ako si to predstavoval. Ale bez obáv, lebo boli spravené zmeny kvôli bezpečnosti proti hacknutiu a jednoducho je teraz forum zabespečené a hacker nevedel, že forum sa dá obnoviť a asi bude mierne flustrovaný, ked´ho uvidí znova nahodené. V podstate bol vymazaný celý obsah so všetkými príspevkami.
áno, áno, áno... hackeri sú všade na svete a aj toto forum už raz bolo hacknuté, ale úplne tak mu to nevyšlo...
Tie témy o Netcate a podobných programoch... žeby niekto z tvojich žiakov?
https://zeleny.slovakforum.net/forum-f23/

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 36
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

https://zeleny.slovakforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre Admin Ut apríl 28, 2009 7:25 pm

Skôr by som sa nazdával, že to bolo kvôli niečomu čo sa naozaj týka environmentalistiky, prípadne týrania zvierat a niekomu nebolo niečo po chuti.
Druhá možnosť je tá, že to bolo od iného diskuzného fora, alebo iba webu zameraného na environmentalistiku z, ktorého chcú menší monopol vo vyhladávaní na témata o ekologii.
Pokial ide o ten tvoj link, tak kvôli tomu sa nedá čakať taká rýchla reakcia. To bolo robené cez NetCat a naň je treba "jazyk C", alebo jedného z Trojan Downloaderov, alebo cez niečo iné čo pracuje aj v v Linuxe.
Samotné Cracknutie Admin hesla nepredpokladám, ale skôr hacknutie cez FTPčko. Dosť pravdepodobné by mohlo byť aj prihlásenie ako Admin do konta pomocou coockies z hacknutého Pc, ale na to by bolo treba poznať IP.adresu a teda by to bol niekto koho poznám a poslal som mu E-mail, ale najpravdepodobnejšie niekto kto mohol vidieť moju IP adresu na inom diskuznom fore. Podporu coockies pri prihlasovaní som si už po tomto samozrejme zrušil.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre Deddy Pi máj 01, 2009 4:31 pm

To akože normálne niekto hackol túto stránku? Ako, že sato dalo nahodiť znova ak to už raz bolo všetko tým hackerom vymazané?

Deddy
Anonymný


Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre Admin Pi máj 01, 2009 6:17 pm

Deddy napísal:To akože normálne niekto hackol túto stránku? Ako, že sato dalo nahodiť znova ak to už raz bolo všetko tým hackerom vymazané?
Skoro každá internetová stránka, webová lokalita má zálohovanie dát pre prípad hacknutia a ešte viac z dôvodu možnosti technickej chyby serverov, požiarov budov, fyzického útoku na serveri hostingov, atd´... Pre prípad personálnej chyby, alebo hacknutia sú dáta uložené nie iba dvakrát, viac... Aspoň v tomto prípade na to majú financie. Vždy do nejakej lehoty sa dá znova spustiť a znovu publikovať na internete, obnoviť jednotlivé dáta, alebo kompletne celé forum. Aj keby to forum bolo redukované, mazané, zrušené, tak vždy je tam nejaká čakacia doba počas, ktorej môžem forum obnoviť jednotlivo, alebo celé a dáta ostávajú zálohované. Možno okolo nejakých 6.mesiacov, ale je to samozrejme technicky automatizované systémom a nehrozí, ani personálny problém.
Ale prešiel som na nový typ phpBB a urobil som, aj iné zmeny. Do značnej mieri som nejakú tú možnosť preniknutia pri dalších útokoch eliminoval.


Naposledy upravil Admin dňa Ne august 30, 2009 9:09 pm, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre WeBe Pi august 07, 2009 6:08 pm

A už vieš ako to bolo Hacknuté?

WeBe

Počet príspevkov : 9
Registration date : 29.07.2009

Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre Admin Ne august 30, 2009 12:25 pm

Vdaka trojanu zaslaného do Pc. Mal som kvôli tomu po hacknutí fora prečisťovaný disk na Pc, aby som sa zbavil naozaj úplne všetkého spyware-u. Na nejaký čas som z dôvodov, ktoré nebudem spomínať deaktivoval antvispywarový software. Dnes mám to zabespečenie špeciálne a niejde iba o NOD32, ale aj o niečo naviac na ochranu portov pred Telnetovaním a podobne čo už nebudem špecifikovať. V podstate mám Pc dostatočne chránený proti každému druhu pokusu o hacknutie.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Hacknuté forum Empty Re: Hacknuté forum

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.